Historia Jacuzzi

jacuzzi drzewo genealogiczne

Marka z bogatą historią

Jacuzzi – słynna marka znana na całym świecie chociażby przez powszechne nazywanie zwykłych wanien z hydromasażem nazwą tejże właśnie firmy.

Nazwa marki Jacuzzi pochodzi od nazwiska założyciela, który wyemigrował z Włoch do USA. Sama koncepcja produkcyjna rozpoczęła się od hydroterapeutycznej pompy pomagającej na reumatyzm, która zmieniała zwykłą wannę w domowe spa.

Gdy powstał pierwszy model J-300 – był on innowacją, a z biegiem czasu popyt na niego stale rósł. Nagle – poprzez gwiazdy takie jak Marilyn Monroe czy Elvis Presley wanny Jacuzzi zostały okrzyknięte sensacją na całym świecie.

W 1970 roku powstały większe modele, które były w stanie pomieścić w środku całe rodziny. Dzięki systemom filtracji oraz ogrzewania wanny spa były wyjątkowe pod każdym względem. Kolejne lata przyniosły dalsze sukcesy marki przez doskonalenie produktów, które ostatecznie otrzymujemy dnia dzisiejszego.

stara wanna jacuzzi

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu, Jacuzzi wymagało odpowiedniej zabudowy i specjalnego pomieszczenia, dziś to już przeszłość, można korzystać z niego niemal w każdym miejscu. Jacuzzi obecne są w prawie każdym SPA czy luksusowym hotelu.

W miejscach publicznych warto korzystać z nich ostrożnie, ponieważ duża ilość osób wiąże się z ryzykiem przenoszenia chorób i różnego rodzaju bakterii. Można jednak zainwestować we własną wannę z hydromasażem i mieć pewność, że relaks w niej będzie bezpieczny.

stara wanna jacuzzi